Mutlu Olmak İçin Aşk Yeterli mi?

Mutlu Olmak İçin Aşk Yeterli mi?

Mutlu olmak için aşk yeterli mi yoksa mutlu olabilmek için aşkın dışında olması gereken ve aşkı da aşan şeyler mi var?

 

Mutlu olmak için aşk yeterli mi gerçekten? Bir insanın kalbini dolduran en derin duygu aşk mıdır? Mutlu olmak için insan aşk mı arar yoksa aşk kendi başına sadece mutluluk kaynağı mıdır? Bütün bu sorular aşk keşfedildiğinden bu yana sorulan ve cevapları daima merak edilen sorulardır. Kimi aşklar yakar yıkar ve içinde mutluluktan eser bulunmaz. Kimi aşklar vardır ayakları yerden keser mutlu eder ama fırtınada yürümeyi andırır, daima en yüksek zirvelerde kayma tehlikesinde hissi yaşatır. Kimi aşklar kaybetme korkusunun kabuslarına iter insanı. Ancak kimi aşklar sonsuza dek sürer, mutlu eder ve destansı bir hale gelir. Görüyorsunuz ya, aşk kendi başına bile büyük bir muamma.

 

Mutluluk Nedir?

 

Söz konusu aşk olduğunda milyonlarca kelime konuşulabilir hakkında. Ancak en çok merak ettiğimiz ve istediğimiz şey mutluluktur. Bu nedenle soruyoruz mutlu olmak için aşk yeterli mi diye. Oysa hayatta en çok ulaşılmak ve hatta bir insanın mutlak olarak ulaşmak istediği tek hedef mutluluktur. Mutlu olmak için de aşkı gerçekten aşan erdemler gerekiyor. Birçok düşünür aşk konusunu işlerken tarihin en derin ve büyük sorusuna ulaşmıştır. Aşk mı sevgi mi? Birçok filozof aynı konuda mutluluğun sevgi ile eşit olduğunu ileri sürer. Ancak en önemli yorum ve kimlerine göre de en büyük gerçek mutluluğun mutlak özgürlükten doğduğudur.

 

Mutlu Olmak İçin Özgür Olun

 

Mutlu olmak için eğer aşk özgürse yeterli olabilir. Sevgi koşulsuzsa ve karşılığında ortaya çıkacak sorunlara karşı özgür olunursa mutlu olmak çok kolay. Unutmayın ki mutluluk en başından beri sizin sahip olduğunuz ve sonradan kaybettiğiniz bir şey.

 

Hayatta en iyi bildiğiniz şey mutlu olmak. Onu tarif edemezsiniz belki ama mutlu olduğunuzda tanırsınız. Mutlu olmak için tüm dış etkenlerden özgür olun. Merak etmeyin hiçbir şey dört dörtlük olmayacak. Aşıksanız kötü günlerde de sevmeye ve savaşmaya devam edin. Şartlar ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın aşkınız sadık kalırsanız, sevmeye devam ederseniz mutlu olabilirsiniz. Özgür olun bu sizi mutlu edecektir.

Exit mobile version