En İyi 13 Vücut Nemlendiricisi

En İyi 13 Vücut Nemlendiricisi

 

Vücudumuz ve cildimiz canlı birer yapıdır. Düzenli aralıklarla kendini yeniler. Mevsim değişiklikleri, beslenme düzeni, alınan su miktarı ve uyku cildimiz üzerinde etkili faktörlerdir. Bu faktörlerin zamana ve koşullara bağlı değişimi cildimiz üzerinde olumlu ya da olumsuz etkiler bırakabilir. Örneğin bir insanın günlük içmesi gereken su miktarı en az 2 litredir. Vücuda alınması gerekenin çok altında bir miktarda sıvı alınırsa bu durum cilt kurumalarına sebebiyet verebilir. Cildin kuruması neme ihtiyaç duyduğunun, nem eksikliği yaşadığının bir göstergesidir. Bu gibi durumlarda ise cildi bolca nemlendirmek gerekir. İşte tam bu noktada nemlendiriciler devreye girer. Peki, vücut nemlendiricisi nedir? Vücut nemlendiricisi ne işe yarar? En iyi 13 Vücut nemlendiricisi hangileridir? Bu ve bunun gibi akla gelebilecek bütün soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik.

Vücut Nemlendiricisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücut nemlendiricisi, vücudun çeşitli sebepler ile kaybettiği veya var olandan daha fazlasına ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasını sağlayan bir bakım ürünüdür. Kuruyan ciltleri nemlendirir. Cilde daha ışıl ışıl ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Her cilt tipine uygun nemlendirici bir değildir. Yağlı, kuru ve karma ciltlerin her birinin ihtiyaç duyduğu nem miktarı farklıdır. Dolayısıyla kullanmaları gereken nemlendiriciler de farklıdır.

En İyi Nemlendiriciler

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu nemi nemlendiriciler karşılar. Piyasada yüzlerce hatta binlerce nemlendirici bulunur. Müşterilerin çoğu ise önündeki bunca seçenek arasından hangi nemlendiricinin daha iyi olduğunu seçmekte zorlanır. Kararsız kalanlar, hangi vücut nemlendiricisini alması gerektiğini bilmeyenlere bir ışık olması açısından en iyi 13 vücut nemlendiricisini araştırdık ve sizler için listeledik.

1) Sol De Janeiro Coco Cabana Body Cream

2) Clinique Deep Comfort Body Butter

3) Kiehl’s Creme De Corps

4) Creme Ultra Riche Corps Ultra Rich Body Creme

5) Laura Mercier Creme Brulee Souffle Body Creme

6) La Roche- Posay Lipikar Baume

7) L’Occitane Shea Butter Rich Body Lotion

8) The Body Shop Spa of the World Hawaiian Kukui Cream

9) Origins A Perfect World Intensely Hydrating Body Cream With White Tea

10) Caudalie Vinosculpt Lift & Firm Body Cream

11) La Mer Reparative Body Lotion

12) Moroccanoil Body Butter

13) Dermalogica Body Hydrating Cream

Exit mobile version