Dikkat eksikliği nedir?

Dikkat eksikliği nedir?

 

Geçmişinde tek kalarak yaşadığı dikkat eksikliği hastalık olarak görülmediği içinse bu bozukluğa sahip olan pek çok insan yaşamı süresince başarısız olarak algılanmış, akademik başarısı da alt seviye, karşı sosyal insanlar olarak görülüp kabul edilip toplumdan maalesef ki dışlanmıştır.

Dikkat eksikliği belirtileri nelerdir?

Çocuklarda Dikkat Eksikliği en yaygın belirtilerden karşısında okul başarısında azalma olduğunu. Çalışmalara konsantre olamıyorum Çocuklar, zaman ve yaşam korunmasına noktaları bile zor dikkatini toplama güçlük dikkat yoksundur. Genellikle bu tarif için kendi dünyasına yakın olarak tarif edilir, dinle, hayallerini dalma. Aynı şey, aynı zamanda yetişkinler için de geçerlidir. İnsanlar komuta ve örgütsel konularda yaşam için uygun değildir, detaylara dikkat ederek değil birlikte dikkat eksikliği bozukluğudur.

Dikkat eksikliği nedenleri nelerdir?

Dikkat eksikliğinin sebepleri araştırılması gerekirken, beyin anatomisiyle ve fonksiyonlarda bozukluk meydana rastlanmıştır. Özellikle dikkati toplamasını sağlayan beyinin kısımlarında, diğer kişilere göreyse düşük işlev veya küçülmeler gözlemlenmiştir. Bunun harici ise genetik yapısına geçişiyle de bu hastalığın sebepleri arasında yer alıyor.

Exit mobile version