Cildi Güzelleştiren Buz Etkisi

 

İnsanlar güzel bir cilde sahip olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Güzel cilde sahip olmanın birçok sırrı vardır. Bu sırlardan birçoğunu zaten uyguluyor olabilirsiniz. Yine hala bilinmeyen yöntemlerin olduğunu ve bu yöntemlerinde çeşitli kozmetikçiler veya güzellik merkezleri, bakım merkezleri tarafından kullanıldığını biliyoruz.

Bu sırlardan ilkini aslında sizlere söyleyelim. Mutlaka düzenli ve dengeli beslenin. Sebze ve meyvelerden de sık bir şekilde tüketmelisiniz. Oldukça sık bir şekilde tüketebileceğiniz meyve ve sebzeler sayesinde vücudunuz için gerekli olan vitamin ve mineralleri almış olursunuz.

Bu vitamin ve mineraller sadece vücudunuza değil cildinize de çok faydalıdır.

Yine bilmediğiniz kozmetik ürünleri aşırı bir şekilde kullanmayın. Bu ürünler faydadan çok zarar sağlayabiliyorlar. Bu yüzden çevrenizdekiler tarafından duyduğunuz, bir kalitesi olmayan ürünleri asla kullanmayın.

Cildinizin nem dengesini sürekli olarak sağlayın. Bu nem dengesi ile beraber güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Buz İle Cildi Pürüzsüzleştirin

Yine yüzlerce bayan güzellik bakım yöntemlerine buzları çoktan ekledi bile.

Buz kan dolaşımını yükseltir ve kan dolaşımı hızını arttırdığı için de cildinize çok faydası vardır. Yine cildinizde bulunan ince çizgileri neredeyse azaltır. Yaşlanma sebebi olan cilt lekelerine karşı da savaşmaktadır ve akne izlerini de ortadan kaldırır.

Yüzünüzü pürüzsüzleştirmektedir ve gözenekleri küçültmesi ile de cildinize zarar veren maddelerin girmesini engeller.

Gözeneklerinizin görünmemesi için makyaj kullanıyor olabilirsiniz ancak yine de gözükebilir. Buz uygulayarak cildinizdeki gözenekleri küçülte bilir ve sonrasında makyajınızı yapabilirsiniz.

Buz kan damarlarını oldukça sıkı bir şekle sokar ve göz altı torbalarının oluşmasına da kısa sürede engel olmaktadır.

Cilt İçin Buz Nasıl Kullanılır?

Yine cildiniz için buzun doğru kullanılması da oldukça önem arz eder. Bir el havlusu ve buz küpleri ile bakımımızı yapacağız.

İlk olarak yüzünüzü güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Makyaj bulunmamalıdır.

Birkaç adet buz küpünü havlu ile elinize alın ve cildinize masaj yapar şekilde birkaç dakika boyunca uygulayın. Alın, yanaklar, çene, burun bölgelerine güzel bir şekilde uygulamanızı gerçekleştirin. İşlemleriniz bittikten sonra yine tonlayıcı veya farklı ürün olarak nemlendiricinizi yüzünüze sürebilirsiniz.

Ayrıca buzu cildinizin farklı bölgelerine de uygulayabilirsiniz.

Yine eğer aşırı buzdan dolayı yanmalar oluşursa farklı masaj teknikleri uygulayarak ısıtabilirsiniz.

Yağ ve Siyah Noktalara Buz Masajı

Yine yağ ve siyah noktaların da arınması amacı ile bölgede buz iyice soğutana kadar orada tutmalısınız. Buz ile masajdan sonra da akne tedavisi için bakım maskeleri uygulayabilirsiniz. Bunları da web sitemizde bulabilirsiniz.

Yine gülsuyu ile nemlendirici sağlayabilirsiniz. Eğer nemlendiriciniz yoksa gül suyunu pamuğa dökerek cildinize masaj yapın ve cildinizi nemlendirmiş olursunuz.

Ayrıca zeytinyağı ile de cildinize masaj yapabilir ve arkasından gülsuyunu uygulayarak tam bir nemlendirme sağlayabilirsiniz. Bunları da uygularken oldukça dikkatli olun ve nasıl yazıyorsak öyle uygulayın.

Exit mobile version