Sağlıklı Yaşam

Basur Belirtileri Nasıl Ortaya Çıkar

Basur hastalığı olan kişiler için bu hastalığın tedavi süreci adeta bir kabus gibi görünebilir. Ancak tedavi edilmeyen hamoroid hastalığı bağırsak kanseri gibi durumlara bile neden olabilir. İşte tam bu sebepten dolayı hiç vakit kaybı yaşamadan doğru tekniklerle tedavi edilmesi gerekir. Basur tedavisi için evde yapılabilecek çeşitli bitkisel ürünler çok fazla işe yaramayacaktır. Üstelik bu durum kişileri daha zorlayıcı bir sürece de sokabilir. Eğer basur hastalığınız varsa deneyimli ve işinde uzman kişilerden destek almanız gerekir. Climed sizler için en kolay basur tedavisi sunar. Burada her basur evresine göre farklı tedaviler sunulmaktadır. Yani ilk etapta yapmanız gereken durum muayene olmak olacaktır.

Basur belirtileri ilk zamanlarda kendini çok göstermez. Ama ilerleyen günlerde kendini daha ağrılı ve daha acılı bir şekilde hissettir. Hemoroid tedavisi yapılmadığında ise bu belirtiler katlanarak artar. Basur belirtilerine bakacak olursak;

Kaşıntı; basurun ilk evresinde ortaya çıkar. Daha çok dışkılama esnasında bölgede ağır bir kaşıntı meydana gelir. Ve her dışkılama sırasında hafif bir ağrı da kaşıntıya ek olarak ortaya çıkabilir. Bu basurun ilk evresidir. Ve dışarıdan bakıldığında çok fazla anlaşılmaz. Mutlaka uzman hekime baş vurulması gerekmektedir.

Kanama; basurun ilerleyen evrelerinde kanamalar görülür. İlk olarak kanama miktarı son derece az olur. Bu da kişilerin genelde önemsemediği bir durumdur. Ancak basur tedavisi yapılmadığında ve önlem alınmadığında kanamanın miktarı her geçen gün artar. Pek çok kişide ise bu durum kansızlık gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. İşte tüm bu sebepler doğrultusunda mutlaka muayene ve tedaviye gidilmelidir.

Ağrı ve akıntılar; ağrı ve kırmızıya yakın renkte görülen akıntılar, basurun daha fazla ilerlediğine bir işarettir. Özellikle bu dönemde hiç vakit kaybı yaşamadan tedavi olmanız önerilir.

Climed sizler için ameliyatsız basur tedavisi uygulaması yapmaktadır. Fazla zaman harcamadan kolay bir şekilde tedavinizi olup, günlük yaşantınıza kolayca adapte olabilirsiniz. Ameliyatsız basur tedavisi hakkında daha detaylı bilgilere sahip olduktan sonra tedaviye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu